Amazon

Wedbush: Bu Teknoloji Hisseleri Favori Yapay Zekâ İsimlerimiz

September 19, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Wedbush: Bu Teknoloji Hisseleri Favori Yapay Zekâ İsimlerimiz

Amazon (AMZN), Alphabet (GOOGL) ve Meta Platforms (META), üçlünün yapay zekâya fazla maruz kalması ve tüketici interneti üzerindeki etkisi nedeniyle yatırım şirketi Wedbush Securities’in favori isimleri olarak öne çıkıyor.

Analist Dan Ives, yapay zekânın kullanım alanlarının “bir patlama yaşadığını” ve Google, Amazon ve Microsoft (MSFT) gibi hiper ölçekli şirketlerin yeni bir kurumsal harcama dalgasından yararlanmaya hazırlandığı teknolojiye yönelik harcamaların bir sonraki aşamasının yaklaştığını söyledi.

Microsoft Azure’un yanı sıra Amazon Web Services ve Google Cloud Platform’un ilk üç sağlayıcıdan ikisi olduğu bulut hizmeti harcamaları da dahil olmak üzere yazılım, yarı iletken ve dijital medya harcamalarında da gelecek yıla doğru iyileşme işaretleri görülüyor.

Ives, AWS ve Google Cloud Platform’un yapay zekâ özellikli çipler satın aldığını, yapay zekâ özellikli hizmetler oluşturduğunu ve bunları, her ikisi de yapay zekâ özellikli hizmetleri uyarlayan Amazon’un perakende işi ve Google arama da dahil olmak üzere kendi müşteri tabanlarına sattığını vurguladı.

Analist, önümüzdeki 12 ile 18 ay içinde yapay zekâ büyümesinin yardımıyla teknoloji sektörünün yenilenmiş bir coşku göreceğine inanıyor.

Wedbush: Bu Teknoloji Hisseleri Favori Yapay Zekâ İsimlerimiz

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha