Borsa Haberleri

Wedbush 2023 Hisse Listesinin Öne Çıkanları: Microsoft, Salesforce, Apple

December 19, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Wedbush 2023 Hisse Listesinin Öne Çıkanları: Microsoft, Salesforce, Apple

Dan Ives müşterilere yönelik bir bilgilendirme yazısında, “Makro koşullar ve FED’in bol miktarda joker kullanımına rağmen Big Tech, yazılım ve yarı iletken sektörlerinin başı çektiği piyasalarda genel olarak teknoloji sektörünün bugünkü seviyelere göre 2023’te 20% yükseliş kaydedeceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

● Çin’in sıfır-COVID politikalarından kaynaklanan tedarik zinciri sorunlarıyla uğraşmış olsa da Apple (AAPL) 2023 arifesinde kurumun hâlâ en iyi hisse tercihi niteliğinde. Çin’in bu stratejiden uzaklaşması nedeniyle, Apple (AAPL)’ın tedarik zincirini yeniden düzenlemesi ve son derece popüler olan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’e yönelik talebi karşılayabilmesi mümkün olacak.

● Ives, bulut bilişimde 2023 için, büyümenin yavaşlamasına yönelik endişelerden dolayı yakın zamanda işçi çıkaran Microsoft (MSFT) ve Salesforce (CRM)’u öne çıkardı.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Palo Alto Networks (PANW), CyberArk (CYBR), CheckPoint (CHKP) ve Zscaler (ZS) öne çıkardığı en iyi siber güvenlik hisseleri oldu.

● “Makul fiyat yükselişiyle büyüme” sloganına uygun Ziff Davis (ZD), NICE (NICE), Alight (ALIT) ve Planet Labs (PL) ise “radardaki” hisseler olarak gösterildi.

● Ives ayrıca, değerlemeler geldikçe, FED’in faiz artırımlarının sonuna yaklaşması ve zayıflayan küresel ekonomi karşısında bile büyümenin dirençli kalabilmesi nedeniyle birleşme ve devralma işlemlerinin gelecek yıl daha da artmasını beklediğini ifade etti.

● Bu itibarla, Cerence (CRNC), Varonis (VRNS), Tenable (TENB), Progress Software (PRGS) ve Qualys (QLYS) gibi şirketler devralma hedefi olarak görülebilir.

Wedbush 2023 Hisse Listesinin Öne Çıkanları: Microsoft, Salesforce, Apple

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha