Google

Waymo, Sürücüsüz Taksi Hizmetini Ücretsiz Sunacak

Mart 14, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Waymo, Sürücüsüz Taksi Hizmetini Ücretsiz Sunacak

Alphabet’in (GOOGL) Waymo’su, bugünden itibaren Los Angeles’ta bazı seçili müşterilere sürücüsüz robotaksi hizmetini ücretsiz sunacağını açıkladı. 

Şirket, bu ayın başında talep edilen incelemelerin ardından Kaliforniya Kamu Hizmetleri Komisyonu’ndan programı yeniden başlatmak için izin aldı. 

Waymo’nun son planları, hizmeti General Motors’un (GM) rakip sürücüsüz araç hizmeti Cruise’un bir adım önüne taşıyor. Cruise, geçtiğimiz aylarda çarptığı bir yayayı yaklaşık 6 metre sürüklediği bir kazanın ardından hâlâ soruşturmalarla karşı karşıya. 

Waymo tarafından yapılan açıklamada, robotaksi hizmetinin Santa Monica ve Los Angeles merkezini kapsayan geniş bir alanda kullanıma sunulacağı belirtildi:

Los Angeles’ta bekleme listemizdeki 50 binden fazla kişiyi kademeli olarak hizmetimize dahil ederek ve şehir genelindeki yerel etkinliklerde geçici kodlar dağıtmaya devam ederek sürücüleri kalıcı olarak hizmetimize kabul edeceğiz.” 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti