Borsa Haberleri

Waymo, Arizona Kazası Sonrası 672 Aracını Geri Çağıracak

Waymo, Arizona Kazası Sonrası 672 Aracını Geri Çağıracak
Google News Icon Takip Et

Alphabet’in (GOOGL) sürücüsüz araç birimi Waymo, sürücüsüz araçlarından birinin mayıs ayında Phoenix, Arizona’da ahşap bir elektrik direğine çarpmasının ardından 672 sürücüsüz aracını geri çağıracağını açıkladı.

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), Waymo’nun robotaksilerinin trafik güvenliği yasalarını potansiyel olarak ihlal eden sürüş davranışları sergilediğine veya 17 çarpışma da dahil olmak üzere diğer “beklenmedik davranışlar” sergilediğine dair 22 raporun ardından mayıs ayında bir soruşturma başlattı.

Waymo, mayıs ayında Arizona’da meydana gelen çarpışmanın bir ara sokakta düşük hızlı bir manevra sırasında meydana geldiğini söyledi. Çarpışmayla ilgili olarak herhangi bir yolcu, diğer yol kullanıcıları veya yaralanma olmadığı ancak Waymo otonom aracında hasar meydana geldiği belirtildi.

Waymo, geri çağırma çözümünün, araçların direk veya direk benzeri kalıcı nesnelere karşı algılama tepkisini iyileştirmek için bir yazılım güncellemesi ve tüm araçlara zaten yüklenmiş olan “sağlam haritalama güncellemeleri ve iyileştirmeleri” içerdiğini söyledi.

Waymo soruşturması, NHTSA’nın General Motors’un (GM) Cruise ve Amazon’un (AMZN) Zoox isimli sürücüsüz araç birimlerine açtığı soruşturmalardan sonra sürücüsüz araçların performansına ilişkin bir dizi soruşturmaya yenisini ekledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters