Borsa Haberleri

Wayfair İşgücünü 13% Azaltacak

January 19, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Wayfair İşgücünü 13% Azaltacak

Wayfair (W) şirket yapısını küçültme, yönetim katmanlarını hafifletme ve maliyetleri düşürme çabaları kapsamında küresel işgücünün 13%’ünü işten çıkaracağını açıkladı.

Şirket, yönetim ve liderlik pozisyonlarındaki kişilere odaklanarak kurumsal ekibin 19%’u da dahil olmak üzere yaklaşık 1.650 çalışanını işten çıkarmayı planladığını söyledi.

Wayfair’in 2022 yazından bu yana uyguladığı üçüncü yeniden yapılandırmanın şirkete yaklaşık 280 milyon dolar tasarruf sağlaması bekleniyor.

Şirketin söz konusu hamlesi, Hasbro (HAS), Etsy (ETSY) ve Macy’s (M) gibi perakendecilerin yavaşlayan talep ve belirsiz ekonomiyle mücadele ettiği bir dönemde işgücü kesintilerini duyurmasının ardından geldi. 

Tatil alışveriş sezonunun zirveye ulaştığı aralık ortasında Hasbro ve Etsy, sırasıyla 1.100 ve 225 işçiyi işten çıkaracağını duyurmuş ve bugün de Macy’s, 2.300’den fazla çalışanını, yani iş gücünün 3,5%’ini işten çıkarmayı planladığını açıklamıştı. 

Wayfair İşgücünü 13% Azaltacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC