Borsa Haberleri

Warren Buffett, U.S. Bancorp Hisselerini Sattı!

November 11, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Warren Buffett, U.S. Bancorp Hisselerini Sattı!

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan düzenleyici raporuna göre, Berkshire Hathaway 2007 yılı sonlarından beri elinde bulundurduğu  U.S. Bancorp hisselerinden bir kısmını sattı.

●     Rapor, Berkshire’ın mevcut durumda 3,8 milyar dolara karşılık gelen 84,9 milyon adet hisseyi sattığını gösteriyor. 

●     Rapora göre satışın nedeni, Berkshiren hisselerinin 5%’in altına inmesi. Rapor ayrıca, Buffett’in kişisel hesaplarında yaklaşık 499.000 hisseye sahip olduğunu ortaya koydu. 

●     Buffett ilk olarak 2007’nin dördüncü çeyreğinde 23,3 milyon U.S. Bancorp hissesi satın almıştı. 

●     U.S.  Bancorp hisseleri, S&P 500 endeksindeki yaklaşık 17%’lik zarara kıyasla bu yıl neredeyse 20% değer kaybetti. 

●     Berkshire, bu yıl JPMorgan, Goldman ve Wells Fargo hisselerini satarak banka stoklarını elden çıkarmaya başladı. Holding, ikinci çeyrek sonu itibarıyla Bank of New York Mellon’da hâlâ büyük bir hisseye sahip. 

Warren Buffett, U.S. Bancorp Hisselerini Sattı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC