Berkshire Hathaway

Warren Buffett, Occidential Petroleum Bahsini Artırıyor

May 19, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Warren Buffett, Occidential Petroleum Bahsini Artırıyor

Omaha kâhini milyarder yatırımcı Warren Buffett’ın Berkshire Hathaway’i (BRKA) portföyündeki Occidental Petroleum (OXY) hisselerini artırarak şirketteki payını 24,4%’e yükseltti. 

Şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na (SEC) sunduğu belgelere göre, Berkshire 16-18 Mayıs aralığında 3,4 milyona yakın Occidental hissesi için 200 milyon dolar ödedi. 

Berkshire, üç işlem günü öncesinde de 130 milyon dolarlık Occidental hissesi satın almıştı. Şirket artık 12,7 milyar dolara yakın değerde, 217,3 milyon Occidental hissesine sahip. 

Warren Buffett, Occidential Petroleum Bahsini Artırıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha