Berkshire Hathaway

Warren Buffett Occidental Yatırımını Artırıyor

Aralık 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Warren Buffett Occidental Yatırımını Artırıyor

Omaha Kâhini Warren Buffett’ın Berkshire Hathaway’i (BRK.A), son dönemde iddialı hamleleriyle gündeme gelen Occidental Petroleum’a (OXY) güvenmeye devam ediyor.

Berkshire, hâlihazırda portföyünde yer alan Occidental Petroleum yatırımını artırarak bu hafta toplam 590 milyon dolar değerinde OXY hissesi satın aldı. 

Buffett’ın bu kararı, geçtiğimiz günlerde yılın en büyük enerji anlaşmalarından birine imza atan Occidental Petroleum’un Permian Havzası’nda faaliyet gösteren CrownRock’ı satın alacağı açıklamasının ardından geldi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) belgelerine göre Berkshire, 11 Aralık’ta açıklanan anlaşmanın ardından beş farklı işlemle Occidental hissesi satın aldı. Holding, son üç yıldır düzenli olarak Occidental yatırımını artırdı ve şu an 27% payla petrol şirketinin en büyük hissedarı konumunda. 

Occidental, Berkshire’ın ilgisini ilk kez 2019 yılında, 55 milyar dolarlık Anadarko Petroleum anlaşmasıyla çekti. Berkshire’ın bu haftaki yatırımının da Omaha Kâhini’nin anlaşmayı desteklediğine yönelik bir işaret olduğu yorumları yapılıyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti