Borsa Haberleri

Warren Buffett BYD Hisselerini Azaltıyor

December 14, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Warren Buffett BYD Hisselerini Azaltıyor

Reuters’ın Hong Kong borsası kayıtlarına dayandırarak salı günü yaptığı habere göre, Warren Buffett’ın sahibi olduğu Berkshire Hathaway (BRK.A) şirketi, Hong Kong borsasında işlem gören elektrikli araç üreticisi BYD (BYDDF)’nin 1,33 milyon adet hissesini 267,69 milyon Hong Kong Doları (34,43 milyon Amerikan Doları) karşılığında sattı.

● Kayıtlara göre bu satış işleminden sonra BYD’nin toplam ihraç edilmiş H sınıfı hisselerinde Berkshire’ın pay oranı 8 Aralık itibarıyla 14,95%’e düşmüş oldu. Şirketin bu hisselerdeki payı daha önce 15,07% seviyelerindeydi.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Bir yıllık süreçteki hisse senedi performanslarına bakıldığında, BRK.A yaklaşık 8% değer kazanırken BYDDF 25% düşüş kaydetti.

● Şirket bu ayın başlarında yaptığı açıklamada, kasım ayı için yıllık 153% satış artışı gerçekleştiğini bildirdi.

Berkshire hakkında daha derinlemesine bir analiz için SA katılımcısı BeanKounter Capital’in şu görüşü unutulmamalı: “Apple için alış pozisyonda olmak isteyen yatırımcılar Berkshire Hathaway almayı düşünmeli.”

Warren Buffett BYD Hisselerini Azaltıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha