Borsa Haberleri

Warren Buffett Biraz Daha Occidental Hissesi Aldı!

March 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Warren Buffett Biraz Daha Occidental Hissesi Aldı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) çarşamba günü yapılan bildirime göre, Berkshire Hathaway, Occidental Petroleum (OXY) hissesi satın alarak petrol şirketindeki toplam payını yaklaşık 23,1%’e çıkardı.

● Şirket 13 Mart – 15 Mart arasında 7,9 milyon OXY hissesini 56,66-61,29 dolar fiyat aralığında yaklaşık 466,68 milyon dolara satın aldı.

● Çarşamba günkü 56,80 dolarlık kapanış fiyatına baktığımızda şirket, mevcut durumda 11,81 milyar dolar değerinde yaklaşık 208,04 milyon Occidental (OXY) hissesini elinde bulunduruyor.

● Berkshire Hathaway, beş aylık bir aranın ardından Occidental (OXY) hissesi alımlarına bu ayın ilk günlerinde yeniden başlamıştı.

Warren Buffett Biraz Daha Occidental Hissesi Aldı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha