Borsa Haberleri

Warren Buffett, 355 Milyon Dolarlık Daha Occidental Hissesi Aldı!

March 8, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Warren Buffett, 355 Milyon Dolarlık Daha Occidental Hissesi Aldı!

Dün yapılan bir SEC bildirimine göre tekrar Occidental Petroleum (OXY) hissesi satın alan Berkshire Hathaway (BRK.A), petrol şirketindeki pay oranını 22%’ye yükseltti.

● Resmi bildirime göre Warren Buffett’ın sahibi olduğu Berkshire, 59,80 dolar ile 61,90 dolar aralığındaki hisse fiyatları üzerinden cuma, pazartesi ve salı günü bir dizi alım işlemi yaparak yaklaşık 5,8 milyon Occidental (OXY) hissesi için yaklaşık 355 milyon dolar ödedi.

● Berkshire (BRK.A) (BRK.B)’ın elinde bulunan 200,2 milyon adet Occidental (OXY) hissesi, salı günkü 60,85 dolar seviyesindeki kapanış fiyatına göre 12,2 milyar dolar değerinde.

● Bu alımlarla birlikte Buffett’ın portföyünde bulunan ilk 10 hisse arasına giren Occidental (OXY), geçen yıl iki katından fazla yükselmiş ve S&P 500’de en iyi performans gösteren hisse olmuştu.

Warren Buffett, 355 Milyon Dolarlık Daha Occidental Hissesi Aldı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha