Borsa Haberleri

Warner Bros: Hollywood Grevlerinden 500 Milyon Dolar Darbe Alabiliriz

Eylül 6, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Warner Bros: Hollywood Grevlerinden 500 Milyon Dolar Darbe Alabiliriz

Warner Bros. Discovery (WBD), bu yılın sonuna kadar devam etmesi halinde yatırımcıları Hollywood’da yazar ve oyuncuların süregelen grevlerinin etkilerine hazırlıyor.

Şirket, dün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunduğu bir belgede, grevlerin mali etkisinin yıl sonuna kadar devam edeceğini varsayarak beklentilerini revize ettiği söyledi. 

Warner Bros, bunun grevlerin ne zaman sona ereceğine dair bir tahmin olmadığını, yalnızca üretimin durmasıyla birlikte televizyon ve film stüdyoları üzerindeki mali etkiyi gösterdiğini belirtti.

Warner Bros Discovery, faiz, vergi, amortisman ve itfa payları öncesi düzeltilmiş kârının, grevler sebebiyle 300 milyon ile 500 milyon dolar aralığında bir darbe almasını ve tüm yıl kârının 10,5 milyar ile 11 milyar dolar aralığında gelmesini bekliyor.

Warner Bros: Hollywood Grevlerinden 500 Milyon Dolar Darbe Alabiliriz

Writers Guild of America sendikası üyeleri 100 günden uzun bir süredir grevde ve oyuncular da temmuz ayında grev hattına katıldı. İş bırakma eylemleri, medya şirketlerinin yayıncılık işlerini kârlı hale getirmeye çalıştığı ve tüketicileri tekrar sinemalara ittiği bir dönemde gerçekleşti.

Warner Bros Discovery yalnızca bir film ve televizyon stüdyosunun sahibi değil, aynı zamanda en büyük ödemeli televizyon ağları portföyüne de sahip.

Stüdyolar ve yazarlar arasındaki görüşmeler son zamanlarda hararetlendi ve Warner Bros Discovery CEO’su David Zaslav da tartışmaların bir parçası oldu.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti