Borsa Haberleri

Warner Bros 2. Çeyrekte Üye Kaybetti, Bilanço Beklentileri Karşılamadı

Ağustos 3, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Warner Bros 2. Çeyrekte Üye Kaybetti, Bilanço Beklentileri Karşılamadı

Warner Bros Discovery (WDB) Wall Street beklentilerinin altında kalan ikinci çeyrek bilançosunda, bir önceki çeyrek döneme göre abone sayısında da düşüş gördü. 

StreetAccount’a göre haziran ayında sona eren dönemde, şirketin küresel yayın abonesi sayısı, 95,8 milyon ile analistlerin 96,7 milyon beklentisinin altında kaldı ve ilk çeyreğe göre de yaklaşık 2 milyon geriledi.

🤔 Hatırlayalım: Şirket, ikinci çeyrekte HBO içeriğini Discovery ürünleriyle tek bir platformda birleştiren Max yayın hizmetini uygulamaya sunmuştu.

Warner Bros’un bu dönemde abone sayısında gördüğü düşüş, müşterilerin Discovery+ aboneliklerini Max için iptal etmeleriyle açıklanabilir. Hatta veri şirketi Antenna, müşterilerin Max’e geçmeleriyle  Discovery+ abonelik iptallerinin Haziran 2022’ye göre yaklaşık 68% arttığını tahmin ediyor.

Yine de WBD, şirketin 2,7 milyar dolar borç ödemeyi amaçlayan bir ihale açıklamasıyla açılış öncesi işlemlerde bir süreliğine 4% yükseldi. Ancak bu artış, şirketin analist beklentilerinin altında kalan finansal rakamları nedeniyle uzun ömürlü olmadı. WBD, TSİ 15.30’da 2,50% değer kaybetti. 

📉 Rakamlar iç açıcı değil: Şirket, yılın ikinci çeyreğinde 1,24 milyar dolar ya da hisse başına 51 sent net zarar açıkladı. Bu, bir önceki yılın aynı döneminde görülen 3,42 milyar dolar ya da hisse başına 1,50 dolar olan net zarara göre bir iyileşme olsa da analistlerin 38 sentlik hisse başına zarar beklentisinin üzerinde.

Warner Bros’un aynı dönemde elde ettiği 10,36 milyar dolarlık gelir, bir önceki yıla göre 5% artış gösterdi. Analistlerin şirkete yönelik ikinci çeyrek gelir tahmini 10,44 milyar dolardı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti