Borsa Haberleri

Walmart’ın Meksika’daki Net Kârı 10% Arttı

October 24, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Walmart’ın Meksika’daki Net Kârı 10% Arttı

 ● Walmart’ın Meksika birimi perşembe günü üçüncü çeyrek net kârında analistlerin beklentilerine paralel olarak 10%’luk bir artış kaydederken, yüksek e-ticaret ve işçilik maliyetleri nedeniyle giderlerin gelirlerden daha hızlı arttığı belirtildi.

● Meksika’nın en büyük perakendecisi olan Walmart de Mexico, Refinitiv’in hisse başına 0,69 peso kâr beklentisinin üstünde kalan 0,70 peso, bir başka ifadeyle 12,15 milyon peso (603,8 milyon dolar) net kâr açıkladı.

● Meksika hükümetinin Walmart mağazalarındaki enflasyonun dizginlenmesi için yaptığı artan baskıyı hisseden mağaza zincirinin üç aylık geliri, yine beklentilere paralel olarak bir önceki yılın aynı çeyreğine göre 12% arttı.

● Aynı tür mağaza satışları özellikle Meksika’nın ucuz Bodega mağazalarında da artış göstermiş olmasına rağmen, şirketin brüt kâr marjı, geçen yıla göre daha yüksek gerçekleşen giderlerin etkisiyle 23,7% seviyesinde sabit kaldı.

● Sonuçların açıklanmasının ardından bir web yayınına katılan Finans Direktörü Paulo Garcia, Meksika ana perakende pazarındaki iş gücü ve e-ticaret maliyetlerine atıfta bulunarak, “Yatırımlarımızı stratejik önceliklerimize göre sürdürdük.” dedi.

Walmart’ın Meksika’daki Net Kârı 10% Arttı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters