Borsa Haberleri

Walmart, Yüzlerce Çalışanını İşten Çıkarıyor

May 14, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Walmart, Yüzlerce Çalışanını İşten Çıkarıyor

Walmart (WMT), yüzlerce kurumsal çalışanını işten çıkarırken, uzaktan çalışanlarının büyük bir kısmını da ofise çağırıyor.

ABD’li perakende devinin Dallas, Atlanta ve Toronto’daki daha küçük ofislerinde çalışanlardan, Walmart’ın Bentonville’deki şirket merkezinin yanı sıra Hoboken veya Güney Kaliforniya gibi diğer merkezlere taşınmaları isteniyor.

Wall Street Journal’ın konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere dayandırdığı haberine göre Walmart, zamanın büyük bir kısmında ofislerde bulundukları sürece personelin yarı zamanlı olarak uzaktan çalışmasına izin vermeye devam edecek.

Walmart, 31 Ocak 2024 itibariyle yaklaşık 2,1 milyon çalışan istihdam ediyor. Ancak şirket, geçtiğimiz yıl boyunca işgücünü azaltmaya yönelik hamleler yapmış ve geçen yıl nisan ayında 2026 mali yılının sonuna kadar mağazalarının yaklaşık 65%’inin otomasyonla hizmet vermesini beklediğini söylemişti.

Şubat 2023’te ABD’deki teknoloji merkezlerinden üçünü kapattı ve yüzlerce işçiden işlerini korumak için yer değiştirmelerini isteyerek daha fazla çalışanın ofisten çalışmasını talep etti.

Walmart, Yüzlerce Çalışanını İşten Çıkarıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters