Borsa Haberleri

Walmart Varisleri 1 Milyar Dolar Değerinde Hisse Sattı

Walmart Varisleri 1 Milyar Dolar Değerinde Hisse Sattı
Google News Icon Takip Et

ABD’li perakende devi Walmart (WMT) kurucusu Sam Walton’un çocukları ve şirketin yönetim kurulu üyeleri, bu hafta oldukça yüksek miktarda insider hisse satışına gitti. 

Walmart Yönetim Kurulu üyeleri Rob Walton, Alice Walton ve Jim Walton, 10-12 Haziran aralığında gerçekleşen bir dizi işlemde toplamda 1 milyar dolar değerin üzerinde Walmart hissesini ellerinden çıkardı. 

Buraya küçük bir parantez açalım. Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) şirket hisseleri satın almasına “insider” alımı adı verilir. Aynı şekilde bu yetkililerin şirket hisseleri satmasına da insider satışı adı verilir.

Walmart varislerinin yanı sıra diğer şirketlerin üst düzey yöneticileri bu hafta çeşitli insider alım ve satımları yaptı. Kim ne kadar alım satım yapmış senin için derledik.

  • Insider Alımları:

🎯 Occidentel Petroleum (OXY) 10% hissedarı Berkshire Hathaway, 10, 11 ve 12 Haziran’da gerçekleşen üç ayrı işlemde toplam 1,7 milyon hisse için 105,5 milyon dolar ödedi. 

🎯 Zillow Group (Z) (ZG) Direktörü Jay C. Hoag, 7-11 Haziran’da gerçekleşen bir dizi işlemde, yaklaşık 200 milyon dolar karşılığında toplam 4,6 milyon adet hisse satın aldı.

🎯 Golub Capital (CBDC) CEO’su David Golub, 7 ve 11 Haziran’da gerekleşen iki ayrı işlemde toplam 512 bin 261 hisse için 8,2 milyon dolar ödedi. 

  • Insider Satışları:

🎯 Meta Platforms (META) CEO’su Mark Zuckerberg, 10-12 Haziran’da gerçekleşen üç ayrı işlemde toplam 50 bin 106 adet hisseyi, 25,2 milyon dolara elden çıkardı.

🎯 Airbnb (ABNB) Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Brian Chesky, 10 Haziran’da 16,9 milyon dolar karşılığında toplam 115 bin 385 adet hisse sattı. 

🎯 Intuit (INTU) Kurucusu Scott D. Cook, 10-12 Haziran’da gerçekleşen üç ayrı işlemde toplam 101,2 milyon dolar karşılığında 177 bin 309 adet hisse sattı. 

🎯 General Motors (GM) Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mary Barra, 10 ve 11Haziran’da 626 bin 305 adet hisseyi, 29,8 milyon dolara sattı. 

🎯 Advanced Micro Devices (AMD) CFO’su Jean X. Hu, 3,2 milyon dolar karşılığında toplam 20 bin adet hisse sattı. 

🎯 Coinbase (COIN) Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Brian Armstrong, 10 Haziran’da toplam 23.075 adet hisseyi 5,7 milyon dolara sattı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Finviz