Borsa Haberleri

Walmart, Satışlarını Artırmak için Robotlara Yöneliyor!

April 7, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Walmart, Satışlarını Artırmak için Robotlara Yöneliyor!

Robotlar, yapay zekâ veya makine öğrenimi denince akla gelen ilk şirket olmasa da Walmart (WMT) satışlarını güçlendirmek ve tüm operasyonlarında verimliliği artırmak için otomasyon çabalarını artırmaya hazırlanıyor. 

Walmart CEO’su John Furner, bu hafta düzenlenen yatırımcılar toplantısında tedarik zinciri otomasyonuna yapılan yatırımların hız kazanacağını açıkladı. Furner, bu çabaların satışları artıracağını ve kazanç büyümesini destekleyeceğine inanıyor.

Depolama ve dağıtım alanlarda otomasyon teknolojilerine ağırlık vermenin yanı sıra şirket, müşterileriyle olan iletişimini güçlendirmek için de “karşılıklı sohbetle alışveriş” adını verdiği yenilikler peşinde koşuyor. 

Walmart, Satışlarını Artırmak için Robotlara Yöneliyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: TradingView