Borsa Haberleri

Walmart, Klinik Deney Çalışmalarında Walgreens ve CVS ile Rekabete Giriyor

October 12, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Walmart, Klinik Deney Çalışmalarında Walgreens ve CVS ile Rekabete Giriyor

●    Salı günü bir açıklama yapan Walmart (WMT), klinik çalışmalara katılacak kişilerin belirlenmesi ve kabul edilmesi konusunda ilaç şirketlerine ve araştırma kuruluşlarına destek sağlamaya başlayacaklarını belirterek Walgreens (WBA) ve CVS Health Group (CVS) ile rekabeti kızıştırdı.

● ABD’nin en büyük perakende kuruluşunun yeni sağlık araştırmaları birimi olan Walmart Healthcare Research Institute, klinik araştırmalar için katılımcılar bulacak. Walmart ayrıca insanların yakın zamanlı araştırma çalışmalarını bulmasına ve sağlık durumlarını izlemesine yardımcı olan bir hasta portalı olan MyHealthJourney platformunu da yönetiyor.

● Walmart’ın klinik çalışma gönüllüleri bulma hizmeti, ilaç şirketlerinden gelir akışı elde etmesini sağlayabilir.

● Walmart Medikal Direktörü John Wigneswaran, klinik ve ilaç birimlerinin olası çalışma ve deneyler için şirketin kapsamlı müşteri popülasyonuna erişmek isteyen sağlık kuruluşlarına yönelik bir “geçit” olacağını belirtti.

● Klinik çalışmalar için hasta bulunması zorlu bir süreç olabiliyor. Kuruluşlar yeterli sayıda katılımcı bulamadığında veya hastalar çalışmaya katılmaktan vazgeçtiğinde çalışmalar ertelenebiliyor veya sonlandırılabiliyor.

● Walmart, ilk Walmart Health merkezini 2019 yılında Dallas, Georgia’da açmıştı. Bugün itibarıyla Arkansas, Florida ve Illinois de dahil birçok konumda 24 merkezi var. Walmart, eylül ayında yapılan açıklamada yaşlı popülasyona yönelik önleyici sağlık bakımı hizmeti ve tüm yaş gruplarına yönelik tele-sağlık hizmetleri sunmak için UnitedHealth Group ile ortaklık kuracaklarını duyurmuştu.

Walmart, Klinik Deney Çalışmalarında Walgreens ve CVS ile Rekabete Giriyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı