Borsa Haberleri

Walmart, Güçlü Bilançosuna Rağmen Açılış Öncesi Düştü

May 18, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Walmart, Güçlü Bilançosuna Rağmen Açılış Öncesi Düştü

Walmart (WMT), birinci çeyrek için güçlü rakamlar açıklarken, yılın geri kalanına yönelik beklentilerini de yükseltti ancak buna rağmen hisse açılış öncesi düştü. 

Şirketin ilk çeyrekte satışları yıllık bazda 8% artarken, hisse başına kârı 1,32 dolar olan beklentinin üzerinde 1,47 dolar, gelirleri de 148,7 milyar dolar beklentinin üzerinde 152,3 milyar dolar oldu. 

Walmart’ın ABD’deki zincir mağaza satışları 7,4%, e-ticaret satışları da 27% yükseldi. 

Öte yandan Walmart’ın net kârı, bir önceki yılın aynı döneminde görülen 2,05 milyar dolardan bu yılın ilk çeyreğinde 1,67 milyar dolara düştü. 

  • Walmart CFO’su John David Rainey tüketicilerin artık daha az tüketici ürünleri aldığını ve televizyon gibi pahalı alışverişler yapmadan önce promosyonları beklediğini söyledi. 

Rainey, ikinci çeyrekte harcamalardaki düşüşün devam ettiğini ve bunun vergi iadelerindeki düşüşten kaynaklandığını belirtti. 

Walmart, Güçlü Bilançosuna Rağmen Açılış Öncesi Düştü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC