Borsa Haberleri

Walmart, Guatemala’ya 700 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

May 23, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Walmart, Guatemala’ya 700 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

ABD’li perakende devi Walmart (WMT), önümüzdeki beş yıl içinde Guatemala’ya yaklaşık 700 milyon dolar yatırım yapmayı planladığını açıkladı.

Bölge yöneticisi Cristina Ronski tarafından yapılan açıklama, Orta Amerika ülkesinde yeni bir mağazanın temel atma töreni sırasında geldi.

Söz konusu yatırım haberi, şirketin Kosta Rika’da yeni bir dağıtım merkezinin temelini atarken önümüzdeki beş yıl içinde bu ülkeye yaklaşık 600 milyon dolar yatırım yapacağını söylemesinden günler sonra geldi.

Walmart’ın Meksika ve Orta Amerika birimi olarak bilinen Walmex, Guatemala’nın yanı sıra Nikaragua ve Honduras’ta ilk çeyrekte zincir mağazalarda çift haneli satış büyümesi bildirdi. Kosta Rika, bu çeyrekte düşük ile orta tek haneli büyüme kaydetti.

Walmart, Guatemala’ya 700 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters