Borsa Haberleri

Walmart, Drone’larla Müşteri Hizmetlerini Güçlendirecek

January 10, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Walmart, Drone’larla Müşteri Hizmetlerini Güçlendirecek

Perakende devi Walmart (WMT), müşterilerinin alışveriş deneyimlerini geliştirmek için yapay zekâ ve dronlar dünyasında daha fazla aktif olmayı hedefliyor. 

Las Vegas’taki CES teknoloji fuarında şirket, drone teslimatını bu yılın ilerleyen dönemlerinde ABD’nin Dallas-Fort Worth metropol bölgesindeki 1,8 milyon ek haneye genişleteceğini açıkladı. 

Droenlar, bugüne kadar yedi eyalette 20 bin drone teslimatını tamamlamış olan Walmart için yeni bir gelişme değil ancak şirket liderleri, bu genişlemenin artan talep ve verimliliğin bir işareti olduğunu söylüyor.

Yapay zekâ kapsamında ise Walmart, Apple’ın iOS kullanıcıları için futbol izleme partilerinden, düğün etkinliklerine kadar çeşitli tüketici faaliyetleri için ilgili ürünler öneren üretici yapay zekâ destekli bir arama aracı açıkladı.

Şirket ayrıca, tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarını öğrenmek ve en sevdikleri yiyecekler için stok yapmak amacıyla yapay zekâ kullanacak olan “Inhome Replenishment”  isimli bir sistem sundu. 

Walmart, Drone’larla Müşteri Hizmetlerini Güçlendirecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch