Walmart, AR Şirketi Memomi’yi Satın Alıyor

July 1, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Walmart, AR Şirketi Memomi’yi Satın Alıyor

Walmart (WMT), uzun zamandır ortağı olan AR geliştiricisi Memomi şirketini satın almayı planladığını açıkladı. Henüz anlaşmanın şartlarını açıklamayan şirket yetkilileri, Memomi’nin 2019 yılından beri Walmart ve Sam’s Club müşterileri için dijital ölçümler üzerinde çalıştığını söyledi. Daha önce yapay zeka destekli sanal giysi deneme ve ev dekore etme gibi yeniliklere de imza atan şirket, bu satın alma hamlesiyle yatırımlarına devam edeceğini gösterdi. Walmart, AR geliştiricisinin sanal optik alanındaki faaliyetlerinden yararlanacak ve uzun süredir önemli yatırımlar yaptığı yapay zeka destekli çalışmalarına hız kazandıracak. 

Walmart Yapay Zeka Yatırımlarına Devam Ediyor

Şirket, kısa süre önce yapay zeka yatırımlarına bir yenisini ekledi ve sanal kıyafet giydirme teknolojisini geliştiren Zeekit’i satın aldı. Ayrıca kullanıcıların mobilya ve diğer ev dekorasyon ürünlerini yaşam alanlarında görmelerini sağlayan bir AR özelliği de başlattı. AR geliştiricisi Memomi’nin satın alınmasıyla şirket sanal gerçeklik ve yapay zeka alanındaki çalışmalarına ivme kazandıracak. Anlaşmanın tamamlanmasının ardından Memomi kurucu ortakları Nissi Vilcovsky ve Ofer Saban Walmart ekibine katılacak. Kurucuların unvanlarının ne olacağı hakkında herhangi bir açıklama yapılmasa da çalışanların Walmart Global Tech ekibine dâhil olacağı söylendi.

Şirket yetkilisi Cheryl Ainoa, “Memomi ekibini aramızda görmekten heyecan duyuyoruz.” dedi 

Walmart, 2019’dan beri ortak çalıştığı Memomi ekibini kısa süre önce satın alacağını söyledi. Söz konusu haberin ardından şirketin Yeni İşletmeler ve Gelişen Teknoloji Kıdemli Başkan Yardımcısı Cheryl Ainoa açıklamalarda bulundu. Ainoa, “Memomi ekibini aramızda görmekten, yeteneklerini müşterilerimiz ve üyelerimiz için geliştirdiğimiz sanal gerçeklik teknolojimize eklemekten heyecan duyuyoruz.” dedi. Walmart, bundan sonraki süreçte yapay zeka entegrasyonları konusunda teknoloji ortağıyla daha yakın çalışma fırsatı bulacak. 

Walmart, AR Şirketi Memomi’yi Satın Alıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı