Borsa Yorumları

Wall Street’in Popüler Olmayan Ancak İvme Kazanan Hisseleri

June 3, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Wall Street’in Popüler Olmayan Ancak İvme Kazanan Hisseleri

UBS’e göre, Wall Street’teki bazı hisseler analistler ve yatırımcılar tarafından pek sevilmese de bu isimlerin temelleri iyileşiyor ve aykırı yatırımcılar için potansiyel bir satın alma fırsatı yaratıyor.

⚡️ Hisseler son zamanlarda rekor seviyelere yükselirken, büyük sermayeli şirketler bu yükselişte başı çekti diyebiliriz. S&P 500 bu yıl şimdiye kadar 10% yükseldi ve yatırımcılarını memnun etti. Ancak bazı hisseler bu yükselişe katılamadı ve Wall Street’te de pek popüler oldukları söylenemez. 

UBS stratejisti Jonathan Golub, bir notunda müşterileri için bir tarama yaparak Wall Street’ten kötü not alan ve geçen yıl yatırımcılar tarafından göz ardı edilen hisseleri incelemiş.

📝 Golub, fırsatlar yaratan isimleri bulmak için ortalama konsensüs analist notlarının altında, son 52 haftada düşen ve üç aydır bilançolardan güçlü ivme alan isimleri incelemiş. 

İşte Golub’un Wall Street tarafından sevilmeyen ancak atağa kalkmaya hazırlanan hisseler listesi:

  • Norwegian Cruise Line Holdings (NCLH)
  • Airbnb (ABNB)
  • Ford Motor (F)
  • Estee Lauder (EL)
  • Clorox Company (CLX)
  • Pfizer (PFE)
  • Illinois Tool Works (ITW)
  • Newmont Corporation (NEM)

🚙 Listede dikkat çeken bir isim olarak Ford Motor, bu yıl şimdiye kadar 4% değer kaybederken, şu an hisseyi izleyen analistlerin çoğu, konsensüs hedef fiyatlarına göre hissede yaklaşık 16% artış bekliyor ve Ford’u “TUT” olarak değerlendiriyor.

Bernstein geçen hafta Ford’u “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notuyla izlemeye başladı ve analist Daniel Roeska’nın 16 dolarlık hedef fiyatı, hisselerin mevcut seviyelerinden 38% artabileceğini ima ediyor.

Analist, “İkonik otomobil üreticisi, ana pazarlarından ve ABD’de politika odaklı bir yatırım döngüsünden güçlü kârlar elde etmeye devam ediyor. Elektrik uygulaması büyük önem taşırken, şirketin elektrikli araç birimi için nihayetinde kâra giden açık bir yol görüyoruz.” diyor.

🏠 Airbnb de bir başka “sevilmeyen” hisse olarak Golub’un kriterlerine uyuyor. Kısa dönemli ev kiralama platformunun hisseleri bu yıl şimdiye kadar yalnızca 7% yükseldi. 

Analistlerin çoğu Airbnb’yi “TUT” olarak değerlendiriyor. Analistlerin ortalama hedef fiyatı ise hissede 5%’lik bir artış ima ediyor. 

Bu haftanın başlarında Wedbush analisti Scott Devitt, şirket hissesinin ilk çeyrek bilançosu nedeniyle son dönemlerde gösterdiği düşük performansın cazip bir giriş noktası yarattığını belirterek Airbnb’nin notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine taşıdı.

Devitt, “Yatırımcıların bu göreceli zayıflık döneminden yararlanmaları ve ikinci çeyrekte şimdiye kadar olumlu seyahat verileri göz önüne alındığında, hayal kırıklığı yaratan ikinci çeyrek tahminlerinin ardından yakın vadeli tahminlerde potansiyel yukarı yönlü bir artış görebileceğini düşünüyoruz.” yorumunu yaptı. 

🛳️ Kruvaziyer operatörü Norwegian Cruise Line hisseleri bu yıl 18% düşmesine rağmen listeye girmeyi başardı. Analistlerin ortak görüşü, hisselerin önümüzdeki 12 ay içinde ortalama 26% yükselebileceği yönünde.

Hem Truist hem de Mizuho bu hafta başında hissenin “TUT” notunu “AL” seviyesine taşıdı. Mizuho analisti Ben Chaiken, değerlemeler daha cazip hale geldikçe hisseye yönelik duyarlılığın nihayet değiştiğine inanıyor.

Wall Street’in Popüler Olmayan Ancak İvme Kazanan Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC