Borsa Yorumları

Wall Street’in En İyileri Bu 3 Hisseye “AL” Diyor

Wall Street’in En İyileri Bu 3 Hisseye “AL” Diyor
Google News Icon Takip Et

Açıklanan son verilerin ekonominin yumuşuyor olabileceğine işaret ettiği, bir yandan da S&P 500’ün yeni zirvelere yükseldiği bir dönemde yatırımcılar, bir dizi karışık sinyalle boğuşuyor.

Bu karmaşık ortamda, güçlü bilançolara ve sağlam büyüme beklentilerine sahip hisseler bulmak için en iyi Wall Street analistlerinin araştırmalarına bakmakta fayda olabilir.

Analistleri geçmiş performanslarına göre sıralayan bir platform olan TipRanks’e göre, Wall Street’in en iyi profesyonelleri tarafından tercih edilen üç hisse mevcut ortamda rakiplerine göre öne çıkıyor. 

📌 Micron Teknoloji (MU)

Çip üreticisi Micron Technology bu haftanın ilk seçimi. Şirket kısa süre önce, süregelen yapay zekâ dalgasının neden olduğu talep sayesinde mali üçüncü çeyrek için güçlü sonuçlar bildirdi. 

Ayrıca yönetimin, önündeki yol konusunda kendinden emin göründüğü ve yapay zekâ odaklı fırsatların desteğiyle 2025 mali yılında rekor gelir elde etmeyi planladığı belirtildi.

Söz konusu bilanço sonrası Goldman Sachs analisti Toshiya Hari, MU için “AL” notunu yineledi ve hedef fiyatını 138 dolardan 158 dolara yükseltti. Analist, hissede bilanço sonrası görülen geri çekilmeyi yatırımcıların pozisyon oluşturması için iyi bir fırsat olarak görüyor. 

Yapay zekâ odaklı talep ve disiplinli bir arzın 2025 takvim yılında konsensüsün üzerinde bir büyümeyi destekleyeceğine inanan Hari, kazançlı yüksek bant genişlikli bellek alanındaki pazar payı kazanımları ve Micron’un veri merkezi işinde ve uç bilişimde yapay zekâ hesaplama büyümesi dahil olmak üzere birçok katalizör görüyor.

📌 Amazon (AMZN)

E-ticaret ve bulut bilişim devi Amazon’a geçiyoruz. Geçtiğimiz günlerde Evercore ISI analisti Mark Mahaney, firmasının 1.100 katılımcıyla gerçekleştirdiği 12. Yıllık ABD Online Perakende anketinin ardından AMZN için 225 dolar hedef fiyatı ve “AL” notunu yineledi.

Anket sonuçlarına dikkat çeken Mahaney, Amazon’un ABD online perakende alanında pazar lideri olmaya devam ettiğini ve hakimiyetinin Evercore’un takip ettiği üç önemli alışveriş ölçütüne (fiyat, seçim ve kolaylık) yansıdığını söyledi. 

Bununla birlikte, anketin Amazon Retail için karışık bir rekabet ortamına işaret ettiğini, özellikle de rakibi Walmart’ın (WMT) seçim ve kolaylık ölçütlerinde kayda değer bir gelişme gösterdiğini belirtti.

Mahaney, Amazon’un her üç temel ölçütte de en yakın rakibinden üç ile dört kat önde olduğunu belirtti. Ayrıca şirket, 2020’de görülen 65%’lik dip seviyesinden önemli bir sıçrama göstererek bir önceki yıla göre 2% artışla 84%’e yükselen memnuniyet puanını iyileştirmeye devam ediyor. 

Analist ayrıca Amazon Prime penetrasyonunun 81% ile rekor seviyeye ulaştığını belirtti. Mahaney’e göre Prime Video, Ücretsiz Aynı Gün Teslimat, Prime Müzik ve Market gibi cazip özellikler, Prime üyeliğini anket katılımcıları için daha cazip hale getirdi.

📌 Twilio (TWLO)

Bulut iletişim platformu Twilio bu haftanın üçüncü ve son seçimi. Şirket, 2024’ün ilk çeyreği için beklenenden daha iyi sonuçlar bildirdi ve aktif müşteri hesapları 31 Mart itibariyle 313 binin üzerine çıkarak bir önceki yılın çeyreğinin sonunda görülen 300 bini aştı. Ancak, ikinci çeyrek beklentilerinin tahminleri aşması ve zayıf müşteri harcamalarının etkisini yansıtması nedeniyle, bilançonun ardından hisse değer kaybetti.

Bununla birlikte, Tigress Financial analisti Ivan Feinseth kısa bir süre önce TWLO’yu “AL” notu ve 75 dolar hedef fiyatla izlemeye başladı. Analist, hissedeki satışları cazip bir satın alma fırsatı olarak görüyor ve “TWLO’nun yapay zekâ odaklı dijital müşteri etkileşiminin devam eden hızlanmasından yararlanmak için iyi bir konuma sahip olduğuna” inanıyor.

Analist, Twilio’nun zamanında ve uygun maliyetli müşteri etkileşimi sağlayan yapay zekâ tabanlı otomatik yanıtlara olan talepten kazanç elde etmesini bekliyor. Şirketin araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmaya devam etmesinin ve öngörücü ve üretici yapay zekânın yeni ürünlerine entegre edilmesinin müşteri benimsemesini artırmasını bekliyor.

Feinseth ayrıca Twilio’nun son teknoloji “hizmet olarak çağrı merkezi” platformunu ve iletişim pazarındaki sektör lideri konumunu beğeniyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC