Borsa Haberleri

Wall Street, Reddit’i Mercek Altına Aldı: Analistlerin Beklentileri Neler?

April 15, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Wall Street, Reddit’i Mercek Altına Aldı: Analistlerin Beklentileri Neler?

Bu yıl halka arz piyasasının yeniden hareketlenmesinde büyük rol oynayan şirketlerden biri olan sosyal medya uygulaması Reddit (RDDT), Wall Street tarafından izlenmeye başlandı.

JPMorgan ve Morgan Stanley, sosyal medya şirketinin kullanıcı büyümesi konusunda netlik beklerken, reklam geliri büyümesi ve yapay zekâ girişimleri konusunda iyimserliklerini sürdürdükleri için Reddit’i izlemeye başlayan şirketler arasında yer aldı.

Geçen ay ilk kez piyasaya çıkan Reddit, gelirinin büyük çoğunluğunu reklamlardan elde ederken, halka arz pazarlama tanıtımında yapay zekâyı da bir büyüme alanı olarak lanse etti.

JPMorgan, Reddit’i “NÖTR” notu ve 47 dolar hedef fiyat, Morgan Stanley ise “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu ve 45 dolar hedef fiyatla kapsamına aldı.

Doug Anmuth liderliğindeki JPMorgan analistleri bir notta, “DAUq (günlük aktif tekil kullanıcı) büyümesi son çeyreklerde hızlandı ve büyüme için anlamlı bir boşluk var ancak şimdilik Reddit’in 73 milyon kullanıcı tabanı nispeten alt ölçekte.” ifadelerini kullandı. 

Morgan Stanley de “Değerleme, büyük kullanıcı büyümesi ve daha hızlı uygulama kanıtı beklediğimiz için bizi kenarda bırakıyor.” yorumunu yaptı. 

JPMorgan ve Morgan Stanley’nin yanı sıra 50 dolar hedef fiyatla Piper Sandler ve Roth MKM, sırasıyla “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” ve “AL” notlarıyla hisse konusunda daha iyi beklentilere sahip. 

Piper, Reddit’i “ikonik bir internet varlığı” olarak görürken, Roth ise “internetin ön sayfası” olarak değerlendirdiği Reddit’in premium bir değerlemeyi hak ettiğini söyledi.

Reddit’in hisse fiyatı şimdiden ilk çıkış fiyatı olan 47 doların altına düşmüş durumda. San Francisco merkezli şirket, halka arzını belirtilen fiyat aralığının en üstü olan 34 dolardan fiyatlandırmıştı.

Öte yandan bugün de Loop Capital ve Needham, her ikisi de “AL” notu ve 55 dolar hedef fiyat olmak üzere Reddit’i kapsamına alan en iyimser şirketler oldu. 

Needham, Reddit’in her gün güncellenen 18 yıllık insan konuşmaları kütüphanesinin, büyük dil modellerini eğitmek ve markaların “sosyal dinleme” çabaları için giderek daha değerli olduğuna inanıyor.

Wall Street, Reddit’i Mercek Altına Aldı: Analistlerin Beklentileri Neler?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, The Fly