Al Sinyali Veren Hisseler

Wall Street, Bu Hisselerin S&P 500 Rekoruyla Desteklenmesini Bekliyor

January 23, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Wall Street, Bu Hisselerin S&P 500 Rekoruyla Desteklenmesini Bekliyor

S&P 500 cuma gününden bu yana rekor seviyesinin üzerinde seyrediyor olabilir ancak bazı analistlere göre bu durum bazı teknoloji hisselerinin daha da yükselmesini destekleyebilir. 

Geçen yılki performansının ardından 2024’e ağırlıklı olarak sakin diyebileceğimiz bir başlangıç yapan teknoloji sektörü, yapay zekânın meyvelerini toplamaya devam ediyor. 

Sektör, cuma günü 2,35%, geçtiğimiz haftanın tamamında ise 4%’ün üzerinde değer kazandı. Bu kazançlara rağmen analistlerin hedef fiyatları, bazı teknoloji hisselerinin yükseliş hikayelerini henüz tamamlamadığını gösteriyor. 

Bu artış eğilimi karşısında S&P 500’de listeli hisseler arasında konsensüs “AL” notuna sahip ve analistlerin hedef fiyatları ortalama 15% artış öngören bazı teknoloji isimlerini aşağı inceleyebilirsin:

  • Jabil (JBL)
  • ON Semiconductor (ON)
  • Oracle (ORCL)
  • Synopsys (SNPS)
  • Trimble (TRMB)

🔍 Ortalama analist hedef fiyatına göre 15,5%’lik bir artış potansiyeline sahip olan yazılım devi Oracle, geçen günelrde Deutsche Bank tarafından 2024’ün en iyi bulut hisselerinden biri olarak adlandırdı. Hisse bu yıl şimdiye kadar 5%’e yakın yükseldi. 

Analist Brad Zelnick, “Birçok katmanın toparlandığını ve hissenin 2024’te istikrarlı bir şekilde ilerleyeceğini düşünüyoruz.” yorumunu yaptı. 

Zelnick ayrıca Oracle’ın “pazar lideri” arka ofis uygulama ürünlerindeki potansiyel büyümenin yanı sıra şirket için yaklaşık 50 milyar dolar değerinde olabilecek bulut veritabanı hizmetlerine geçiş fırsatının altını çizdi.

🔍  Listede yer alan bir diğer isim ise On Semiconductor oldu; konsensüs hedef fiyat, yarı iletken üreticisinin ortalama 19,5% yükselebileceğini ima ediyor.

Bu yıl şimdiye kadar 10% değer kaybeden şirket için KeyBanc Capital Markets analisti John Vinh, On’un 2024’te otomotiv sektörünün yarı iletken talebinden faydalanabileceği yorumunu yapıyor. 

🔍  Benzer şekilde, analistler yazılım tasarımı şirketi Synopsys’in de 18% artabileceğine inanıyor.

Geçtiğimiz hafta şirket, mühendislik simülasyon yazılımı şirketi Ansys’i (ANSS) yaklaşık 35 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alacağını duyurdu. Düzenleyici kurumların ve hissedarların onayını bekleyen anlaşmanın 2025’in ilk yarısında tamamlanması bekleniyor.

Wall Street, Bu Hisselerin S&P 500 Rekoruyla Desteklenmesini Bekliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC