Borsa Yorumları

Wall Street Bu Hisselerin Bilanço Beklentilerini Yükseltti

May 1, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Wall Street Bu Hisselerin Bilanço Beklentilerini Yükseltti

Amazon (AMZN), Microsoft (MSFT), Meta Platforms (META) gibi piyasa değeri yüksek şirketlerin damgasını vurduğu bilanço sezonu devam ederken, Wall Street analistleri bu hafta bilanço açıklayacak bazı şirketler için beklentilerini güncelledi. 

Bir diğer teknoloji devi Apple’ın da (AAPL) aralarında bulunduğu, S&P 500’ün üçte birini oluşturan şirketler mayısın ilk haftasında bilanço açıklayacak. 

Şimdiye kadar endekste işlem gören şirketlerin neredeyse yarısı bilançolarını açıkladı ve bu şirketlerin 81%’i beklentileri aştı. 

Makroekonomik gelişmeler de izleniyor: Mayıs ayının bir diğer önemi de FED’in yeni faiz kararı. FED Başkanı Jerome Powell’ın mayısta 25 baz puanlık bir faiz artışı açıklaması bekleniyor, bu da hangi şirketlerin sıkılaşan parasal koşullar karşısında ayakta kalabileceği sorusunu doğuruyor. 

Analistlerin bu hafta bilanço açıklayacak hangi şirketler için beklentileri yükseltti, dilersen birlikte bakalım:

  • ONEOK (OKE)
  • Incyte (INCY)
  • Ceridian HCM Holding (CDAY)
  • ANSYS (ANSS)
  • Arista Networks (ANET)
  • Marriott International (MAR

Analistlerin doğalgaz şirketi Oneok için son üç ayda hisse başına kâr beklentisi 55% yükselmiş. Yılbaşından bu yana 1% değer kaybeden ve genel olarak yatay bir seyir izlenen OKE’yi takip eden analistlerin yarısı hisseye “GÜÇLÜ AL ÖNERİSİ” veya “AL” notu vermiş.

Bu hafta bilanço açıklayan bir diğer şirket de biyofarmasötik şirketi Incyte. Analistlerin sekizi şirketin bilanço beklentisini yükselirken, son üç ayda analist beklentileri toplamda 48% artmış. 

Wall Street Bu Hisselerin Bilanço Beklentilerini Yükseltti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC