Nvidia

Wall Street, Bilanço Öncesi Nvidia’nın Hedef Fiyatını Yükseltiyor

May 20, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Wall Street, Bilanço Öncesi Nvidia’nın Hedef Fiyatını Yükseltiyor

Nvidia’nın (NVDA) çarşamba günü yapacağı bilanço açıklaması öncesinde Barclays, Baird ve Stifel analistleri hisse için daha da yükseliş eğilimine giriyor.

🎯 Barclays bugün yayınladığı bir notta, Nvidia için “NÖTR” notunu korurken, şirketin hedef fiyatını 850 dolardan 1.100 dolara yükseltti. 

Barclays, “Yaptığımız kontroller satışlarda nisan ayında 1 milyar dolardan fazla ve temmuz ayında 2 milyar dolardan fazla artışa işaret etmeye devam ediyor. Şirketin, temmuz çeyreğinde sevkiyatına başlanacak olan H200’ün fiyatlandırması sayesinde ilave gelir artışı yakalayabileceğine inanıyoruz.” diyor.

Analistler ayrıca, ileriye dönük olarak gelirdeki bir sonraki büyük artışın GB200’ün rampasından kaynaklanacağına inanıyor. 

🎯 Baird de Nvidia’nın “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu korudu ve hissenin 1.050 dolar seviyesindeki hedef fiyatını 1.200 dolara taşıdı.  

Nvidia için yapay zekâ ile ilgili talebin devam eden gücüne işaret eden Baird analistleri, şirketin bu yıl ve gelecek yıl sunacağı ürünlere rakip olmadığını, bunun da kısalan teslim süreleriyle birleştiğinde pazar payı açısından yılın ikinci yarısında iyi bir performansa yol açacağını düşünüyor: 

Bu yıl için GPU birim sevkiyat tahminimizi yükseltirken, 2025 için de güçlü bir büyüme bekliyoruz. Bu da 2024 için yükseltilmiş gelir tahminimizi destekliyor.

🎯 Son olarak Stifel, “AL” notuyla izlediği ve en iyi seçim olarak nitelendirdiği Nvidia’nın hedef fiyatını 910 dolardan 1.085 dolara yükseltti.

Analistler, yapay zekâ altyapı yatırım döngüsü devam ederken bir başka güçlü bilanço ve olumlu bir görünüm bekliyor. 

Stifel, “Bir kez daha, yatırımcı odağının hızlanan yapay zekâ altyapı yatırımının orta vadeli sürdürülebilirliği, Çin ile ilgili olağan endişeler ve NVDA’nın yazılım stratejisine ilişkin güncellemeler üzerinde kalması bekleniyor. Tedarik zinciri kontrollerimiz, Blackwell etrafındaki heyecan artmaya devam ederken bile H100/H200 için sağlam bir talep ortamına işaret etmeye devam ediyor.” diyor.

Wall Street, Bilanço Öncesi Nvidia’nın Hedef Fiyatını Yükseltiyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing