Borsa Haberleri

Wall Street Apple’ın iPhone 15’inden Memnun

September 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Wall Street Apple’ın iPhone 15’inden Memnun

Apple (AAPL) hisseleri birkaç Wall Street şirketinin iPhone 15 Pro ve Pro Max görünümünün “güçlü olduğu” yorumlarıyla yükseldi.

Teknoloji devinin “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” ve 240 dolar seviyesindeki hedef fiyatını koruyan Wedbush Securities analisti Dan Ives, ön siparişlerin pazar gecesi itibariyle yıllık bazda 10% ile 12% aralığında arttığını ve Wall Street’in beklediğinden “çok daha güçlü” olduğunu söyledi.

Ives “Bu, Apple için açıkça olumlu bir durum ve ortalama satış fiyatları mevcut iPhone 15 döngüsünde şirket için önemli bir destek olacak. Ortalama satış fiyatı beklentimiz yaklaşık 925 dolar seviyesinde ve Pro model değişimleri göz önüne alındığında 12-15 ayda yaklaşık 100 dolar daha artacaktır.” yorumunu yapıyor. 

Bu döngüde 85 milyon adet iPhone üretileceği tahminini koruyan Ives, ABD’deki operatör promosyonları nedeniyle bu rakamın ileride 90 milyona çıkabileceğini belirtti.

Ives, iPhone 15 Pro Max’e olan talebin ABD, Çin, Hindistan ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde “olağanüstü güçlü” olduğunu da sözlerine ekledi. Özellikle Hindistan’da ön siparişlerin yıllık 25% artabileceği tahmin ediliyor. 

Analist, “Wall Street genelinde artan şüpheciliğe rağmen Apple’ın bu iPhone 15 döngüsüyle Çin’de pazar payı kazanımlarının da istikrarlı kalacağına inanıyoruz.” diyor.

Wall Street Apple’ın iPhone 15’inden Memnun

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha