Borsa Haberleri

Wall Street Analistlerinin “AL” Dediği Hisseler!

August 29, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Wall Street Analistlerinin “AL” Dediği Hisseler!

Kilit Noktalar:

  • Piyasaların yılın geri kalanında en azından enflasyon ekonomik büyümeyi tehlikeye atmadan bir istikrar belirtisi gösterene kadar oynak kalması bekleniyor. 
  • Cuma günü Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın Jackson Hole toplantısında yaptığı açıklamanın ardından hisse senetlerindeki satışlar agresif bir şekilde arttı. 
  • Bu tutum, yatırımcıların piyasadaki belirsizliğin bir süre daha devam edeceği endişelerini alevlendirdi. 
  • Wall Street’in en iyi analistleri, yatırımcılar için uzun vadede getiri sağlaması beklenen beş hisseyi sıraladı. 
  • Hisseler arasında; Intel (INTC), Applied Materials (AMAT), BRC (BRCC), Analog Devices (ADI) ve Synopsys (SNPS) yer alıyor.

Analistlerin “AL” Dediği Hisseler ve Hisselere Dair Bilgiler 

Çip üreticisi Intel (INTC) ile 23 Ağustos’ta küresel altyapı şirketi Brookfield (BAM) arasındaki yarı iletken yatırımı üzerine anlaşma sağladı. Needham analisti Quinn Bolton, “Ortaklık Intel’e yaklaşık 6,5%’lik bir sermaye kaynağı sağlıyor. Ayrıca şirketin gelecekteki yatırımları için nakit/borç pozisyonunu koruyor.” dedi. 

Applied Materials (AMAT) ise bir süredir diğer yarı iletken şirketlerini de bir hayli zorlayan tedarik zinciri sorunlarıyla mücadele ediyor. Bolton, şirketin maliyetlerini dengelemek için aldığı önlemlerin umut verici olduğu söyledi. Analist, AMAT hisseleri üzerindeki satın alma notunu güçlendirdi ancak fiyat hedefini 130 dolardan 125 dolara düşürdü. Tigress Financial Partners analisti Ivan Feinseth ise BRC Inc. (BRCC) hissesi için fiyat hedefini 17 dolardan 19 dolara yükseltti. 

Analog Devices ve Synopsys Analistlerin Önerileri Arasında

Analog Devices (ADI), üç aylık dönemde otomotiv sektöründeki başarısının da etkisiyle olumlu sonuçlar açıkladı. JPMorgan analisti Harlan Sur, “Genel olarak şirket, potansiyel bir yavaşlama durumunda bile kazancı ve serbest nakit akışı koruyabilecek maliyet kaldıraçlarına sahip.” dedi. 

Analistin bir diğer favori hissesi ise elektronik ürünler ve yazılım şirketi Synopsys (SNPS) oldu. Sur, şirketin belirsiz bir makroekonomik ortamda bile güçlü duracağına inandığını belirtti. Buna bağlı olarak yazılım firmasının hisse senedi için satın alma notunu yineledi ve fiyat hedefini 400 dolardan 440 dolara yükseltti. 

Wall Street Analistlerinin "AL" Dediği Hisseler!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı