Borsa Haberleri

W. Buffett Occidental Petroleum Alımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor!

March 28, 2023 • 1 dakika okuma süresi
W. Buffett Occidental Petroleum Alımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’na yapılan yeni bir bildirime göre; yaklaşık 3,7 milyon daha Occidental Petroleum (OXY) hissesi satın alan Warren Buffett’ın sahibi olduğu Berkshire Hathaway (BRK.B)’in, şirketteki hisse oranı yaklaşık 23,6%’ya ulaştı.

● Berkshire (BRK.B)’ın 23 ve 27 Mart’ta gerçekleştirdiği yaklaşık 216 milyon dolar değerindeki son alımlar, elindeki Occidental (OXY) hisselerinin sayısını yaklaşık 211,7 milyona çıkardı. Bu hisselerin değeri, 59,65 dolar seviyesindeki dünkü kapanış fiyatına göre 12,6 milyar dolar.

● Buffet’ın şirketi ayrıca 10 milyar dolar değerinde Occidental (OXY) imtiyazlı hisse senedine de sahip ve bunların 8%’lik bir temettü getirisi var. Bunun yanı sıra, 59,62 dolar fiyattan 5 milyar dolar değerinde daha standart (borsada işlem gören) OXY hissesi alma opsiyonu bulunuyor.

● Occidental Petroleum (OXY) hisselerine fırsatçı bir şekilde yatırım yapmaya devam eden Berkshire (BRK.B), en sonunda şirketi tamamen alana kadar durmayacak gibi görünüyor. Kim bilir?

W. Buffett Occidental Petroleum Alımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha