Borsa Haberleri

Volta, İş Gücünü ve Üçüncü Çeyrek Satış Tahminlerini Düşürdü!

September 29, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Volta, İş Gücünü ve Üçüncü Çeyrek Satış Tahminlerini Düşürdü!

Elektrikli araç şarjı işine olan ilgi ve devlet tarafından sağlanan teşvikler günden güne artarken Volta (VLTA) halen kısa vadede uygulanabilir bir iş planına sahip değil. Şirket,  elektrikli araç şarj istasyonlarında gelecek vadeden bir iş modeline sahip olmasına rağmen önemli yöneticilerinin çoğunu kaybetti.

  • Öte yandan şirket, dün yaptığı bir duyuruda iş gücünde 10%’luk bir azaltma uyguladığını, yıllık ciro planını geri çektiğini ve zorlu piyasa koşullarında 3. çeyrek gelir tahminini revize ettiğini bildirdi.

  • Şirket, dışarıdan destek veren danışmanların işlevini sınırlamak, ekiplerini ve San Francisco’daki üç ofisini tek bir çatı altında toplamak gibi ek aksiyonlar alacağını da belirtti.

  • Volta, örgütsel yeniden düzenlemenin şirketin faaliyetlerini güncel piyasa koşullarıyla uyumlu hale getirmeyi amaçladığını ifade etti.

  • Ayrıca şirket, piyasa koşullarına ve belirsiz makroekonomik atmosfere atıfta bulunarak üçüncü çeyrek ciro planını revize etti. Önceki hedefi olan 17 milyon ile 18 milyon dolar arasındaki hedefini, 13,5 milyon ile 14,5 milyon dolar aralığına çekti.. Uzlaşı ciro tahmini ise 17,56 milyon dolar.·  Bunun yanı sıra şirket bir sonraki açıklamaya kadar kadar tüm yıl gelirini ve kurulum planını da geri çekti.

Volta, İş Gücünü ve Üçüncü Çeyrek Satış Tahminlerini Düşürdü!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı