Borsa Haberleri

Volkswagen, Ürün Gelişimi için Yapay Zekâ Laboratuvarı Kurdu

Volkswagen, Ürün Gelişimi için Yapay Zekâ Laboratuvarı Kurdu
Google News Icon Takip Et

Volkswagen (VWAGY), yapay zekâ kullanımıyla ürünleri için yeni dijital prototipler oluşturmak üzere uluslararası teknoloji şirketleriyle görüşmeler gerçekleştirdiğini açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamada, Çin, Kuzey Amerika ve Avrupa’daki teknoloji sektöründeki şirketlerle olası işbirlikleri de dahil olmak üzere yeni ürün fikirleri üretmek için yeni bir “yapay zekâ laboratuvarı” kurulduğu belirtildi.

Şirketin amacı, yapay zekâ ile optimize edilmiş şarj döngüleri, öngörücü bakım hizmetleri ve ses tanıma gibi alanlarda erken aşama prototipler üretmek. 

Volskwagen, “Uluslararası teknoloji şirketleriyle ilk projeler için keşif görüşmeleri hâlihazırda devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Bir sözcü, laboratuvarın Volkswagen’in yazılım birimi Cariad veya belirli bir markanın içinde yer almayacağını, şirket içindeki diğer süreçlerden daha hızlı hareket etmek amacıyla kurulduğunu söyledi.

Yıllardır gecikmeler ve revizyonlarla boğuşan Cariad, şu anda piyasaya yeni yazılım mimarileri sunmaya çalışırken binlerce kişinin işten çıkarılmasını içerebilecek bir yeniden yapılanma planı geliştiriyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters