Borsa Haberleri

Vistagen 677% Fırladı, Analistler “AL” Diyor

August 8, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Vistagen 677% Fırladı, Analistler “AL” Diyor

Biyoteknoloji şirketi olan Vistagen Therapeutics (VTGN), sosyal anksiyete bozukluğuna yönelik deneysel burun spreyinin, son aşama deneyinde hedefe ulaşmasının ardından dün ciddi bir ralli yaptı. 

Şirket hisseleri, dün 1.370%’lik rekor bir artışla 24,71 doları gördükten sonra gün içinde 677%’lik bir artışla 13,05 dolardan kapanarak rekor tazeledi. Şirket hissesi, bugün açılış öncesinde 12,20 dolardan işlem görüyor. 

Bu beklenmedik başarı, şirket hissesinin piyasa değerini 104 milyon dolara yükseltti.

Vistagen, burun spreyi çalışmasının ana hedefine ulaştığını ve topluluk önünde konuşma yarışmasında hastaların bildirdiği anksiyetik belirtilerde iyileşmeler görüldüğünü belirtti. 

Maxim Group analisti Jason McCarthy, söz konusu sonuçların “şirketin COVID’in ilk deney aşamalarını olumsuz etkilediği hipotezini desteklediğini” ve analistin bir sonraki aşamada başarılı olabileceğine yönelik inancını tazelediğini söylüyor. 

McCarthy, şirketin “TUT” notunu “AL” seviyesine yükseltti ve şirkete 30 dolar seviyesinde 12 aylık ortalama hedef fiyat verdi. 

McCarthy dışında hisseyi takip eden dört analist de şirketin “AL” notunu koruyor. 

Vistagen 677% Fırladı, Analistler “AL” Diyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg