Borsa Haberleri

Visa ve Mastercard Kâr Artışı Bekliyor

October 21, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Visa ve Mastercard Kâr Artışı Bekliyor

Visa (V) ve Mastercard (MA), pandemi döneminde evlerine kapanan tüketicilerin yeniden seyahat etmeye başlamasını kâra dönüştürmeyi planlıyor. Seyahatlere yönelik bu talep, artan enflasyona rağmen en büyük gelir kalemi olarak görülüyor.

●    Analistlere göre, gün geçtikçe daha fazla şirketin iş seyahatleri planlamaya başlaması ve giderek daha fazla insanın tatil planları yapmaya geri dönmesi üzerine Visa (V), Mastercard (MA) ve American Express (AXP), yurt dışı işlem hacimlerinde artış görebilir.

● Wedbush Securities analisti Moshe Katri, “Makroekonomik sıkıntılara rağmen stabil bir tüketici oranı göreceğiz. Visa ve Mastercard aylık verilerine baktığımızda, ödemeler veya yurt dışı işlem hacimlerine yansıyan bir durum yok.

● Kısacası, en azından şimdilik çok kötü bir durumda olduğumuz söylenemez.” diyor.

Visa ve Mastercard Kâr Artışı Bekliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı