Borsa Haberleri

Virgin Galactic’ten Uzaya Yeni Bir Test Uçuşu

February 16, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Virgin Galactic’ten Uzaya Yeni Bir Test Uçuşu

Bir yılı aşkın bir süredir ilk test uçuşunu gerçekleştiren Virgin Galactic (SPCE) hisseleri çarşamba günü yaklaşık 10% değer kazandı.

● FlightAware’den edinilen bilgilere göre VMS Eve, Kaliforniya’nın Mojave bölgesinden yola çıktı. Şirket daha önce test uçuşlarının ocak ayında yapılacağına dair öngörülerde bulunmuştu. Bu uçuş, 2021 sonlarından bu yana hava aracının ilk test uçuşu oldu.

● Wells Fargo konuya ilişkin açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: “SPCE’nin hava aracı, mekanik yükseltmelerin uygulanmasından bu yana ilk test uçuşu için Kaliforniya Mojave’den havalandı. Bu test uçuşu, 2. çeyrekte planlanan yolculu uçuş lansmanı öncesinde önemli bir dönüm noktası.”

Virgin Galactic’ten Uzaya Yeni Bir Test Uçuşu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha