Borsa Haberleri

Virgin Galactic’in Ticari Uzay Uçuşları Yakında Başlayabilir!

January 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Virgin Galactic’in Ticari Uzay Uçuşları Yakında Başlayabilir!

Virgin Galactic (SPCE), VMS Eve ana gemisindeki planlı yükseltmelerin tamamlandığını ve gemi üzerindeki geliştirmeleri doğrulamaya yönelik uçuş testlerine başlamadan önce önümüzdeki hafta yer testlerinin gerçekleştirilmesinin beklendiğini duyurdu.

● Şirket, ticari uzay uçuşlarının ikinci çeyrekte başlayacağını açıkladı. 2023 yılı, başka bir ifadeyle, SPCE açısından gelir elde etmenin daha önem kazandığı bir yıl olabilir.

● Organizasyonel bir değişikliğe giden Virgin Galactic (SPCE), Uzay Havacılık Sistemleri Başkanı Swami Iter’in görevinden ayrıldığını da duyurdu.

● Perşembe günü 7,46% ralli yapan Virgin Galactic (SPCE) hisseleri, yılın bu ilk döneminde 32%’den fazla yükselmiş oldu.

● Uzay uçuş şirketinin hisseleri 50 günlük, 100 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamalarının hâlâ altında işlem görüyor.

Virgin Galactic’in Ticari Uzay Uçuşları Yakında Başlayabilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha