Borsa Haberleri

VinFast, ABD’de 12 Otomobil Bayisi ile Anlaştı

April 24, 2024 • 2 dakika okuma süresi
VinFast, ABD’de 12 Otomobil Bayisi ile Anlaştı

Vietnamlı araç üreticisi VinFast Auto (VFS), ABD genelinde 12 yeni otomobil bayisiyle resmi olarak anlaşma imzaladığını duyurdu. Söz konusu gelişmeyle şirket hissesi 2%’nin üzerinde yükseldi. 

Bu ay faaliyete geçecek olan bayilikler, VinFast’in Kuzey Carolina, New York, Teksas, Florida, Kansas, Connecticut ve Kentucky dahil olmak üzere yedi eyaleti kapsayan toplam ABD bayi sayısını 18’e çıkaracak.

VinFast, hâlihazırda Kaliforniya’da 15 mağaza ve servis merkezi işletiyor. Ancak 2023’ün dördüncü çeyreğinde şirket, hem ABD’de hem de uluslararası alanda bayilik ağını genişletmeyi hedefleyerek doğrudan tüketiciye modelinden “sermayeye dayalı hibrit bir modele” geçeceğini açıkladı.

VinFast ABD Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı David Duncan, “Önde gelen ABD bayilerinin mağaza ağından, pazar deneyiminden ve yeteneklerinden yararlanan VinFast, tüketicilere hızlı bir şekilde yüksek kaliteli, rekabetçi fiyatlı elektrikli araçlar ve olağanüstü satış sonrası politikalar sunacak. Bu, VinFast’ın ABD pazarındaki güçlü büyümesi için sağlam bir temel oluşturuyor.” dedi.

Yeni kurulan bayilikler başlangıçta şirketin VF 8 modelini sunacak. VinFast, ABD’deki lansmanlarının ardından VF 9 ve VF 7 modellerini de tanıtmayı planlıyor.

VinFast, ABD’de 12 Otomobil Bayisi ile Anlaştı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing