Borsa Haberleri

Vietnamlı VinFast, Hindistan’da Batarya Fabrikası Açacak

January 3, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Vietnamlı VinFast, Hindistan’da Batarya Fabrikası Açacak

Vietnamlı elektrikli araç üreticisi VinFast (VFS), araçlarında kullanılan bataryaların üretimi için Hindistan’da bir fabrika açmaya hazırlanıyor. 

Reuters’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre, sektörde Tesla (TSLA) ve BYD (BYDDY) gibi şirketlere rekabet içinde olan şirket yakın zamanda resmi açıklamayı yapacak. 

VinFast, ekim ayında Hindistan ve Endonezya’da montaj fabrikaları kuracağını, her birinin yılda 50 bin araç kapasitesine sahip olacağını ve başlangıçta 200 milyon dolara kadar sermaye harcaması yapacağını açıklamıştı. Şirket, üretimin 2026 yılında başlayacağını söylemişti. 

Vietnamlı VinFast, Hindistan’da Batarya Fabrikası Açacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters