Borsa Haberleri

Victoria’s Secret İleriye Dönük Olumlu Konuşmadı

June 1, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Victoria’s Secret İleriye Dönük Olumlu Konuşmadı

Victoria’s Secret (VSCO), salı günü, Wall Street’in beklentilerini aşan bir ilk çeyrek bilançosu paylaştı. Ancak şirket yılın geri kalanında tedarik zinciri ve satış zorluklarıyla karşı karşıya kalmaya devam edebileceği konusunda da uyarıda bulundu.

Ohio merkezli iç çamaşırı firması, 30 Nisan’da sona eren üç aylık dönemde tedarik zinciri sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu açıkladı. Bu çeyrekte firmanın satışları bir yıl öncesine göre 4,5% düştü. Ancak bu düşüş Wall Street tahminlerinin altında kalmadı, çünkü federal teşvik destekleri şirketin 2021’in aynı döneminde satışlarını yaklaşık olarak 75 milyon dolar arttırdı. 

Öte yandan 30 Nisan’da sona eren üç aylık dönem için net gelir, bir yıl önceki 174 milyon dolara kıyasla 76,14 milyon dolara düştü.

Firmanın mağaza satışları, 2021’den sonraki çeyrekte 8% oranında düşüş yaşadı. 

Sonuç olarak; Victoria’s Secret bu çeyreği önceki yıla göre 37% artışla kapattı.

Victoria’s Secret, mali yılının ikinci çeyreğinde, hisse başına 95 sent ile 1,25 dolar civarında bir kazanç elde etmeyi bekliyor. Analistlerin tahmini ise hisse başına 1,19 dolar. 

Ayrıca firma yine salı günü yaptığı açıklamada, toplam satışların 2021’den itibaren tek haneli rakamlara ulaşmasını beklediğini belirtti. Analistler ise Refinitiv verilerine göre yıldan yıla 1,7% artış ön görüyorlardı.

Genel olarak Victoria’s Secret hisseleri salı günkü piyasa kapanışından bugüne kadar yaklaşık 26% oranında düşüş yaşamış oldu.  

Victoria's Secret İleriye Dönük Olumlu Konuşmadı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı