BIST Şirket Haberleri

Vestel Mobilite, Avrupa Enerji Depolama Birliği’ne (EASE) Katıldı

May 23, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Vestel Mobilite, Avrupa Enerji Depolama Birliği’ne (EASE) Katıldı

Türkiye’nin teknoloji alanındaki öncülerinden Vestel’in bir parçası olan Vestel Mobilite, Avrupa’da enerji depolama sektörünün gelişimine katkı sunmak amacıyla Avrupa Enerji Depolama Birliği’ne (EASE) üye oldu.

Vestel Mobilite’nin Stratejik Hamlesi

Vestel Mobilite, elektrikli araç şarj cihazları, otomotiv elektroniği ve batarya enerji depolama çözümleri alanlarında uzmanlık sergileyerek mobilite sektöründe global bir oyuncu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Avrupa Enerji Depolama Birliği’ne katılarak, şirket bu alanda Avrupa’daki gelişmeleri desteklemek ve sektördeki iş birliklerini artırmak için önemli bir platforma erişim sağlamış oldu.

EASE ve Sektördeki Rolü

EASE, 2011 yılında Belçika’nın başkenti Brüksel’de kurulmuş olup, enerji depolama teknolojilerinin Avrupa genelinde benimsenmesini teşvik ederek daha sürdürülebilir bir enerji sistemine geçişe destek olan bir organizasyondur. Şu anda 70 üyeye sahip olan EASE, sektördeki inovasyon ve iş birliklerini teşvik eden önemli bir role sahiptir.

Hakan Kutlu’dan Açıklamalar

Vestel Mobilite Genel Müdürü Hakan Kutlu, yapılan açıklamada, enerji sektörünün iş birliğine dayalı bir piyasa olduğunu ve bu yapı içinde büyümek için iş birliğinin şart olduğuna inandıklarını belirtti. Kutlu, EASE’nin sadece iş amaçlı değil, aynı zamanda ortak tasarım ve geliştirme faaliyetlerine katıldıkları önemli bir platform olduğunu vurguladı. Ayrıca, Vestel Mobilite’nin EASE’ye üye olan ilk Türk şirketi olmasından duyduğu heyecanı dile getirdi ve gelecek dönemde sektör paydaşlarıyla yeni işlere imza atmak için çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

Vestel Mobilite, Avrupa Enerji Depolama Birliği'ne (EASE) Katıldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP