Borsa İstanbul

Vestel / Güler: Afrika, Amerika ve Asya Pazarlarında Derinleşeceğiz

January 2, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Vestel / Güler: Afrika, Amerika ve Asya Pazarlarında Derinleşeceğiz

Vestel CEO’su Ergün Güler, şirketin Türkiye’nin en değerli 3 markasından biri olduğunu ifade ederek, marka değerlerini 3 yılda 2 milyar dolara ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti. Güler “Avrupa’daki güçlü varlığımızı muhafaza ederken, Afrika, Latin Amerika, Kuzey Amerika ve Asya pazarlarında derinleşeceğiz” dedi.

2050 Yılına Kadar Net Sıfır Emisyon Hedefi

Güler, Vestel’in dünyanın 163 ülkesinde faaliyet gösterdiklerini ifade ederek, geçen yıl 2,6 milyar dolarlık ihracat yaptıklarını belirtti. Güler şöyle devam etti:

“2050 yılına dek net sıfır şirket olmayı, bunu yaparken de tüketici ihtiyaçlarını sürdürülebilir yöntemlerle yanıtlamaya devam etmeyi hedefliyoruz. 2016’dan bu yana karbon ayak izimizi azaltmak için çalışıyoruz. Endüstri 4.0 ve otomasyonun gücünden yararlanarak operasyonel iyileştirmeler ve yenilikçi ürünlerle enerji tüketimimizi azaltıyoruz. Üretimde verimliliğimiz artırmak ve ürün kaynaklı çevresel etkimizi azaltmak için döngüsel modelleri hayata geçirdik.Bu kapsamda 2050’ye kadar net sıfır emisyona ulaşma hedefiyle Bilime Dayalı Hedef (Science Based Targets initiative) koyma taahhüdü kapsamında karbonsuzlaşma planı üzerinde çalışıyoruz.”

Cironun 2%’si AR-GE’ye

Güler, AR-GE faaliyetlerinin Vestel için önemine dikkat çekerek, her yıl cironun 2%’si AR-GE’ye ayırdıklarını ifade etti.

Güler, Vestel çatısı altında dünyanın farklı bölgelerinde 10 AR-GE merkezi ve bu merkezlerde görev yapan 1800 kişilik ekiplerinin olduğunu söyledi.

Vestel / Güler: Afrika, Amerika ve Asya Pazarlarında Derinleşeceğiz

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Dünya Gazetesi