BIST Şirket Haberleri

Vestel, ABD’li Çip Şirketine Ortak Oldu

January 23, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Vestel, ABD’li Çip Şirketine Ortak Oldu

Vestel Ventures Arge, ürün portföyünü genişletmek ve gelecekte büyüme sağlayacak sektörlere yönelik girişimleri kapsamında otomotiv ve güç elektroniği çipleri geliştiren ABD merkezli Elevation Microsystems Inc.’e ortak oldu.

Yüksek voltajlı güç ve otomotiv elektroniği çiplerinden oluşan ürün portföyüne sahip Elevation, elektrikli̇ araçlar için yeni nesil geniş bant aralığı teknolojisi kullanan sistem çözümleri̇ üretiyor. Şirket bu sayede otomotiv sektörünün sürdürülebilir enerji alanında gelişmesine katkı sağlıyor.

Vestel Ventures Genel Müdürü Öner Tekin, söz konusu yatırımın şirket için “son derece” önemli olduğunu belirtirken, Vestel’in uzun yıllardır büyüme yatırımlarını sürdürdüğünü belirterek şöyle konuştu:

Vestel’in otomotiv ekosistemi ve mobilite alanlarındaki gücünü artıracak bir hamlede daha bulunarak ABD merkezli Elevation’a yatırım yaptık”

“Otomotiv Elektroniğine Uzun Yıllardır Yatırım Yapıyoruz”

Vestel Mobilite Genel Müdürü Hakan Kutlu da “Uzun yıllardır Vestel olarak geleceğin sektörleri arasında gördüğümüz otomotiv elektroniği alanında yatırımlar yapıyoruz. Elevation yatırımı da bu vizyonun bir parçası. Önümüzdeki dönemde Vestel mühendislerinin Elevation’daki meslektaşlarıyla tasarlayacakları çipler, Vestel’in geliştireceği mobilite ürünlerinde kullanılacak.” dedi.

Vestel, ABD'li Çip Şirketine Ortak Oldu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Dünya Gazetesi