Borsa Haberleri

Verizon, Güçlü Bilançosuyla Son 15 Yılın En İyi Gününü Yaşadı

October 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Verizon, Güçlü Bilançosuyla Son 15 Yılın En İyi Gününü Yaşadı

Verizon Communications (VZ) hisseleri, şirketin abone ölçümlerinde büyüme kaydetmesi ve 2023 için serbest nakit akışı görünümünü yükseltmesinin ardından dün son 15 yılın en iyi günlük performansını gördü.

Dow Jones Market Data’ya göre Verizon hisseleri, 9%’un üzerinde yükseldi ve 14,6% ralli yaptığı 28 Ekim 2008’den bu yana en büyük tek günlük yüzde kazancını elde etme yolunda ilerledi. 

Telekomünikasyon devi, bir önceki yıl 5 milyar dolar veya hisse başına 1,17 dolar olan net kârına kıyasla, üçüncü çeyrekte 4,9 milyar dolar veya hisse başına 1,13 dolar net kâr açıkladı. Düzeltilmiş bazda, Verizon hisse başına 1,22 dolar kâr elde ederken, konsensüs tahmin hisse başına 1,18 dolardı.

Şirket geliri, analist tahminlerine paralel olarak 34,2 milyar dolardan 33,3 milyar dolara düştü. Şirket, tüketici segmentinden 25,3 milyar dolar, iş segmentinden de 7,5 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı. 

Öte yandan Verzion 2023 için 18 milyar dolardan fazla serbest nakit akışı bekliyor ve bu rakam, bir önceki hedefe göre 1 milyar dolar arttı. Serbest nakit akışı, şirketin temettü yükümlülükleri nedeniyle Verizon yatırımcıları için önemli bir ölçüt.

Verizon ayrıca sermaye harcamalarının, şirketin daha önce 18,25 milyar ile 19,25 milyar dolar olarak öngördüğü aralığın üst sınırında olacağını tahmin ediyor.

Citi Research analisti Michael Rollins “Sonuçların istikrarlı bir kablosuz rekabet ortamını güçlendirdiğine inanıyoruz.” yorumunu yaptı.

Verizon’dan gelen rakamlar, geçtiğimiz günlerde olumlu bir bilanço açıklayan AT&T’nin (T) 2023 için serbest nakit akışı görünümünü yükseltmesinin ardından geldi. 

Şirketin rakipleri arasında yer alan T-Mobile (TMUS) bugün, kablo devleri Comcast (CMCSA) ve Charter Communications (CHTR) sırasıyla perşembe ve cuma sabahı bilançolarını açıklayacak.

Verizon, Güçlü Bilançosuyla Son 15 Yılın En İyi Gününü Yaşadı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Verizon