Borsa Haberleri

Verizon Abonelik Rakamları Beklentilerden İyi Geldi

April 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Verizon Abonelik Rakamları Beklentilerden İyi Geldi

ABD’li iletişim devi Verizon Communications (VZ), Netflix (NFLX) ve Warner Bros Discovery’nin (WBD) Max gibi hizmetleri için indirimli fiyat sunan esnek planları ve yayın paketleri sayesinde, ilk çeyrekte kablosuz abonelik kayıplarının beklenenden iyi geldiğini açıkladı. 

Şirket, tatil döneminden sonra sektör için mevsimsel olarak yumuşak bir dönem olan ocak ve mart ayları arasında aylık fatura ödeyen 68 bin kablosuz telefon abonesini kaybetti. Bu kayıp, şirketin önceki tahmini olan 100 bin ve bir yıl öncesinin aynı dönemindeki 127 bin kaybın oldukça altında geldi. 

Verizon, bünyesine yeni müşteriler çekmek için yayın hizmetleriyle de ortaklık kurdu. Geçtiğimiz perşembe gününden itibaren en son promosyon paketi, bazı planlardaki yeni ve mevcut müşteriler için Disney’in (DIS) hizmetlerine altı aylık ücretsiz erişim içeriyor.

Aralık ayında, bazı myPlan paketlerinde Netflix ve Max için indirimli abonelikler sunmaya başladı.

Küçük bir not: Verizon’un planları normalde, hafta içinde bilançolarını açıklamaya hazırlanan AT&T (T) ve T-Mobile (TMUS) gibi rakiplerinden daha pahalı.

Verizon’un tüketici birimi, bir yıl önceki 263 bin aboneyle kayıpla karşılaştırıldığında 158 bin kablosuz perakende faturalı telefon net kaybı ile 2018’den bu yana en iyi ilk çeyrek performansını gördü.

CEO Hans Vestberg, “Finansal beklentilerimizi karşılama ve yıl için pozitif tüketici faturalı telefon net eklentileri sağlama yolunda ilerliyoruz.” yorumunu yaptı.

Şirket, telefon güncelleme seviyelerinin düşmeye devam etmesi nedeniyle, LSEG’nin 33,24 milyar dolarlık tahminine kıyasla, ilk çeyrek için 33 milyar dolar gelir bildirdi. Verizon ayrıca hisse başına 1,15 dolar kâr açıklayarak analistlerin 1,12 dolarlık tahminini aştı.

Verizon Abonelik Rakamları Beklentilerden İyi Geldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Verizon