Borsa Haberleri

Verizon, 2023’ü Güçlü Nakit Akışı ve Müşteri Büyümesiyle Tamamladı

January 23, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Verizon, 2023’ü Güçlü Nakit Akışı ve Müşteri Büyümesiyle Tamamladı

ABD’li iletişim devi Verizon Communications (VZ), geçtiğimiz yıl gelirlerinde düşüş görse de nakit akışındaki artış ve kablosuz hizmet müşterilerindeki büyümeden destek aldı. 

Şirket hissesi, piyasa öncesi işlemlerde 5%’in üzerinde yükseldi. 

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Verizon’un düzeltilmiş hisse başına kârı (EPS) 1,08 dolar ile analist tahminlerine paralel geldi. Şirketin EPS’i 2023 genelinde ise 2,75 dolar oldu. 

Gelirler dördüncü çeyrekte yıllık bazda 0,3% düşüşle 35,1 milyar dolara inse de analist beklentilerinin 550 milyon dolar üzerinde geldi. Verizon’un 2023 gelirleri ise 134 milyar dolar oldu ve yıllık bazda 2,1%’lik bir düşüşe işaret etti. 

Öte yandan Verizon’un serbest nakit akışı, 2022’deki 14,1 milyar dolar seviyesinden 2023’te 18,7 milyar dolara yükseldi. 

Verizon’un perakende telefon segmenti dördüncü çeyrekte 318 bin mobil abone kazandı ve Wall Street’in 95 bin 900’lük tahminini geride bıraktı. ABD’nin en büyük telefon şirketi, doymuş bir pazardaki müşteriler için rakipleri AT&T (T) ve T-Mobile US (TMUS) ile mücadele ederken önceki üç dönemde abonelerinde düşüş görmüştü. 

Şirketin toplam tüketici gelirleri ise dördüncü çeyrekte 0,7% artışla 27 milyar dolara yükseldi. 

Verizon, 2023’ü Güçlü Nakit Akışı ve Müşteri Büyümesiyle Tamamladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Verizon