Borsa Haberleri

Varlık Yönetim Şirketi Vanguard, TL Tahvillerde İyi Bir Dönem Görüyor

Varlık Yönetim Şirketi Vanguard, TL Tahvillerde İyi Bir Dönem Görüyor
Google News Icon Takip Et

Dünyanın en büyük ikinci varlık yönetim şirketi Vanguard’ın Gelişmekte Olan Piyasalar Aktif Sabit Gelir Küresel Eş Başkanı Nick Eisinger, TL tahvilleride iyi bir performans dönemi gördüklerini kaydetti.

Kurumun aktif gelişmekte olan piyasalar stratejisinden sorumlu portföy yöneticisi olan Eisinger, Türk varlıklarını uzun vade için takip etmeyi sürdüreceklerini belirtti.

Uzun vadeli yerel para cinsinden pozisyonları izlediklerimi kaydeden Eisinger, TL pozisyonlarını tamamlayabilecek yerel tahvillerde iyi bir performans dönemi gördüklerini belirterek “Enflasyon artık zirveye ulaştı ve düşmeye başlamalı. Bu da özellikle 5 yıllık vade için tüm TL cinsi tahvil eğrisini etkileyecek” değerlendirmesinde bulundu.

Deutsche Bank da Değerlendirme Yayımlamıştı

Deutsche Bank analistleri dün TL tahvillerin yatırımcılar için oldukça “çekici” olduğunu belirtikleri bir rapor yayımlamıştı.

Banka analistlerinin “Ya şimdi, ya hiçbir zaman” başlığı ile yayımladığı değerlendirmede, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB), ortodoks para politikasına “güçlü bağlılığı”, kredi notu güncellemeleri, cazip carry fırsatı ve en önemlisi içerideki algının değişmesi nedeniyle yükseliş beklentisinin makul olduğu belirtildi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Cnbc-e