Borsa Yorumları

Uzman Yorumu: Teknoloji Hisselerinde Önce Acı, Sonra Kazanç!

Ocak 9, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Uzman Yorumu: Teknoloji Hisselerinde Önce Acı, Sonra Kazanç!

Jefferies analistleri tarafından hazırlanan yeni bir raporda, yazılım hisselerinin 2023 görünümünün iki yarılı bir hikâye gibi göründüğü belirtildi.

Analist Brent Thill liderliğindeki Jefferies ekibi, birçok yazılım şirketindeki yatırımcıların bu yıl “ilk yarıda cefa, ikinci yarıda sefa” senaryosu beklemeleri gerektiğini vurguladı. Zira sektör, S&P 500’e göre üst üste iki yıllık sektör altı performanstan ve genel anlamda iktisadi ortamın getirdiği baskıdan geri dönmeye çalışıyor.

Bununla birlikte Thill, “olumsuz duyarlılık” hisse satın alma fırsatlarını desteklediği için yazılım hisselerinin değer artışı da dâhil olmak üzere, 2023’ün ikinci yarısına kadar sektördeki temel verilerin toparlanacağını belirtti.

Thill, böyle bir senaryonun Microsoft (MSFT)’a bir nebze de olsa coşku getirdiğini, Microsoft’un yine de “büyük çıkışa hazır olmadığını” ancak sahip olduğu “mali güç, kaldıraç ve görünürlüğünün” bu yıl hisse performansını artıracağını ifade etti.

Oracle (ORCL) ile ilgili görüşlerini paylaşan Thill, hisse başına 105 dolarlık bir fiyat hedefi belirlediği hissenin notunu “TUT” seviyesinden “AL” seviyesine yükseltti. Ayrıca yakın zamanda iyimser bir öngörüde bulunduğu hisse için “yazılımda uç değer” şeklinde bir değerlendirme yaparak hisseye yönelik güvenine ve büyüme faktörlerine dikkat çekti.

2023 için Thill’in hâlâ olumlu baktığı diğer yazılım hisseleri şunlar:

● Workday (WDAY)

● Snowflake (SNOW)

● Okta (OKTA)

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha