Borsa Yorumları

Uzman Yorumu: Shopify, Amazon Karşısında Büyük Bir Tehdit Altında

January 11, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Uzman Yorumu: Shopify, Amazon Karşısında Büyük Bir Tehdit Altında

UBS’nin, Amazon (AMZN)’un “Buy with Prime” hizmetinin satıcı tabanı üzerindeki etkisine yönelik endişelerini dile getirmesinin ardından Shopify (SHOP) hisseleri salı günü düştü.

● Lloyd Walmsley liderliğindeki analist ekibi, Shopify kullanıcılarına yönelik bir ankette üye işyerlerinin 40%’ının aynı zamanda Amazon’da satış yaptığını kaydetti. Bu grubun 15%’i “Buy with Prime” hizmetini halihazırda kullandıklarını, ankete katılanların 74’ü ise Seattle merkezli teknoloji devinin yeni seçeneğini kullanmayı düşünebileceklerini ifade etti.

● Walmsley ekibi şu ifadeleri kullanarak uyarılarda bulundu: “Shopify’ın yeni özelliğe karşı duruşu ne olursa olsun, “Buy with Prime” özelliğinin zamanla daha fazla benimsendiğini görüyoruz. Bu durum Shopify platformu dışında yapılan işlem hacimleri artmaya başladıkça Shopify Teslimat Ağı’nın benimsenmesine ve brüt ödeme hacmi (GPV) artışına yönelik riskler oluşturabilir.”

● Genel bir değerlendirme yapan ekip, 2022’de yaşanan dikey düşüşten sonra bile bunun Shopify üzerinde ekstra baskı oluşturduğuna inanıyor.

Uzman Yorumu: Shopify, Amazon Karşısında Büyük Bir Tehdit Altında

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha