Borsa Haberleri

Uzman Yorumu: Lityum Fiyatları Yükselebilir

December 9, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Uzman Yorumu: Lityum Fiyatları Yükselebilir

Deutsche Bank’ın bu hafta New York’ta düzenlediği yıllık lityum ve pil tedarik zinciri konferansında konuşma yapan lityum yöneticileri, lityum fiyatlarında bu yıl yaşanan mega rallinin kısmen Biden yönetiminin Enflasyon Düşürme Yasası nedeniyle önünün hâlâ açık olduğunu ifade ettiler.

● Konferansta Bloomberg’e açıklamalarda bulunan Albemarle (ALB) yöneticisi Eric Norris, “Herkesin lityuma ihtiyacı var ve bu nedenle fiyatlandırma güçlü kalacak. ABD iklim yasası ‘Birleşme ve Alımlarımızı’ yeniden ateşleyebilir” dedi.

● Norris, şirketin ABD ile serbest ticaret anlaşmaları olan Kanada ve Avustralya gibi ülkelerde yer alan hedef kitlelere yöneldiğini belirtti.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● ABD elektrikli araç pil tedarik zincirini güçlendirmeye yönelik projeler için 141,7 milyon dolar hibe desteği alan Piedmont Lithium (PLL) COO’su Patrick Brindle’a göre, Enflasyon Düşürme Yasası’nın öngördüğü ekonomik teşvikler yurtiçi lityum yatırımlarını artıracak nitelikte.

● Bloomberg’in yaptığı hesaplamalara göre, Biden’ın ağustos ayı ortalarında yasayı imzalamasından bu yana üç ay içinde pil hammaddesi imalatı ile pil ve elektrikli araç üretimine 13 milyar dolardan fazla yatırım yapıldığı açıklandı.

Uzman Yorumu: Lityum Fiyatları Yükselebilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha